Co je to BOOZE BOX a proč si ho chcete pořídit?

BOOZE BOX je originální dřevěná krabice, která v sobě ukrývá pečlivě vybrané prémiové rumy, pak také párovací komponenty k rumům, jako například sušené banány, mandle nebo čerstvou šlehačku, servírovací platíčka, skleničky a podrobné degustační menu. Společně s Booze boxem k vám přijde také zkušený rumeliér, který vám celý zážitek zprostředkuje – odprezentuje ochutnávané rumy, poradí s párovacími komponenty, řekne něco o historii. Prostě vše, o si budete přát.

BOOZE BOX si nemusíte vychutnat jen v soukromí vašeho domova či na soukromé akci. Za BOOZE BOXEM můžete se svou společností přijít také vy a vychutnat si ho společně se skvělým zážitkem, jako je plavba po Vltavě na soukromé lodi či jízda veteránem.

Objednat si můžete ze třech základních variant BOOZE BOXŮ, podle počtu osob, které budou vzorky rumů ochutnávat. 

Co je to ten „BOOZE“?

Poprvé se slovo „bouse“ spojované s alkoholickými nápoji objevilo ve 14. století. Až kolem 17. století se objevilo dnešní slovo „booze“. Předpokládá se, že toto slovo znamenající něco alkoholického, používaly především germánské národy. Jedná se ovšem o velmi záhadné slovo, které nemá jasný původ. Můžeme ho nalézt v různých podobách v němčině, holandštině nebo angličtině. Nejpravděpodobnější etymologické vysvětlení je, že slovo „booze“ pochází z holandského „búsen“, což byl nádoba na pití. 

Něco málo z historie užívání slova „BOOZE“

  • Slovo bývá někdy mylně spojováno s Edmundem Boozem, filadelfským rodákem, který v roce 1840 otevřel vlastní destilérii na výrobu whiskey
  • Na Novém Zélandě se v roce 1940 objevilo slovo „boozeroo“, což znamenalo pití alkoholu
  • Slovo bývá spojováno s W.F. McCoyem a Gertrude Lythgoe, kteří se v dobách americké prohibice stali nejúspěšnějšími pašeráky alkoholu. Říkalo se jim rum runners a Amerika je znala jako REAL McCOY a CLEO-QUEEN CLEOPATRA a pašovali alkohol na lodích do Ameriky. V těchto dobách se pašování alkoholu stalo výnosným byznysem. Alkohol se samozřejmě i pančoval – míchal se s vodou, švestkovým džusem, terpentýnem nebo čistým lihem. Tato směs pak byla známá pod názvem booze nebo rat guds (krysí koule).
  • Projekt nese název BOOZE BOX jako hrdý odkaz k americkým kapitánům, kteří se i v těžkých dobách rozhodli pašovat alkohol v jeho čisté formě. Stejně jako jejich jméno bylo zárukou kvality, tak i název projektu je zárukou kvality.

Pár slov vašeho rumeliéra a autora projektu Richarda Vandlíka

Má cesta

Jsem vášnivým barmanem, který se vydal svou vlastní cestou. S gastronomií jsem spojený od svých čtrnácti let. Prošel jsem všemi pozicemi. Od „myčky“ nádobí, přes číšníka až po bar managera a VIP barmana na zaoceánské lodi. 

Pak jsem ale zatoužil po něčem víc. Koupil jsem veterána Citroen Hy a přetvořil ho na pojízdný bar. A následovala loď Arwen, na které pořádám rumové degustace a zážitkovou gastronomii.

No a pak přišla touha udělat z toho všeho ještě víc. Vytvořil jsem desetiletý rumový projekt, který propojí mé zkušenosti a mou vášeň. Propojí smyslnost, umění a řemeslo. Na konci tohoto projektu pak bude vernisáž unikátních fotografií a představení knihy. Rok 2020 je prvním rokem tohoto projektu a nese se ve znamení šestice rumů, z nichž každý jsem propojil s jednou z šesti mytologických sirén – krásných žen, které svým zpěvem lákaly zbloudilé námořníky zemřít na skaliscích jejich ostrova. 

A proč je to, co vám nabízím, tak unikátní?

Služba či produkt BOOZE BOX je unikátní svou variabilitou – je přenosný, skladný a zábavný. To vše při zachování těch nejvyšších standardů. Podle počtu degustátorů (hostů) si můžete vybrat ze třech variant ochutnávky (podle počtu vzorků). Ochutnávat můžete v soukromí vašeho doma, v kanceláři na popacovní párty nebo se můžete vydat na plavbu lodí Arwen, jízdu svatebním barovým veteránem nebo klidně i let vrtulníkem. To vše ve společnosti rumeliéra, který se stane vaším průvodcem nejen světem rumů, ale i zábavou.

 

Proč já a rum?

Při práci na zaoceánské lodi v Karibiku jsem vzplanul vášní ke karibskému rumu a karibské kultuře. Navštívil jsem mnoho ostrovů a ochutnal mnoho rumů. Začal jsem se v tomto oboru vzdělávat a setkávat s rumeliéry z celého světa a rumovou komunitou. Nakonec jsem se také stal ambasadorem barbadoského rumu Mount Gay.

DRUHY BOOZE BOXU

BOOZE BOX DOMŮ

BOOZE BOX mimo domov

CAPTAINS CLUB

Aliquam gravida commodo risus ac bibendum. In at euismod quam, sed tempus tellus. Curabitur tristique blandit odio, nec pharetra erat suscipit vel. Nulla vitae nisi dapibus, sodales turpis ut interdum.

žensky

co jsem

vojel

Eventy

Suspendisse rutrum nibh urna, nec sodales enim sollicitudin sed. Vivamus malesuada libero quis quam faucibus ac condimentum.Suspendisse rutrum nibh urna, nec sodales enim sollicitudin sed. Vivamus malesuada libero quis quam faucibus ac condimentum.Suspendisse rutrum nibh urna, nec sodales enim sollicitudin sed. Vivamus malesuada libero quis quam faucibus ac condimentum.Suspendisse rutrum nibh urna, nec sodales enim sollicitudin sed. Vivamus malesuada libero quis quam faucibus ac condimentum.Suspendisse rutrum nibh urna, nec sodales enim sollicitudin sed. Vivamus malesuada libero quis quam faucibus ac condimentum.Suspendisse rutrum nibh urna, nec sodales enim sollicitudin sed. Vivamus malesuada libero quis quam faucibus ac condimentum.

NÁŠ BLOG

Suspendisse rutrum nibh urna, nec sodales enim sollicitudin sed. Vivamus malesuada libero quis quam faucibus ac condimentum.

Kapitánské noviny

Firemní údaje

Telefon

E-mail